למה פילאטיס?

מאת: דניאלה מלאך. נציגה בינלאומית של ״סטוט פילאטיס״ בישראל. מומחית לשיקום.

 

פעילות גופנית חכמה, המשלבת עבודת מזרן עם אביזרים ומכשירי פילאטיס מיוחדים, עם מיטה נוסעת- הריפורמר, מיטת הקדילאק, הכסא והקשתות השונות, המאפשרים מגוון דרכים להפעיל כל מפרק ושריר, כפי שנועד הגוף לעבוד בתכנון המקורי שלו.

 

שיטת פילאטיס מדגישה הפעלת שרירים מזוויות שונות וממשובים שבאימונים אחרים לא ניתן להגיע אליהם. 

באימון כזה מפתחים ומאזנים את הכוח, הגמישות, הקואורדינציה, שיווי המשקל וסבולת השריר, תוך כדי תנועה המתאפשרת בזכות המכשירים היחודיים.

משיגים דיוק, סינכרון, ריכוז, שילוב מודעות וקשר בין גוף, רוח ונפש.

הישגים אלו מניבים תוצאות של גוף חופשי ממתחים ומוכן לייצר עוד אנרגיה בחופשיות.

פילאטיס לגברים עם כאבי גב

מאת: דניאלה מלאך. נציגה בינלאומית של ״סטוט פילאטיס״ בישראל. מומחית לשיקום.

 

לאימון פילאטיס יש קונוטציה נשית משהו. הדעה הרווחת היא, שזהו סוג אימון נשי ולכן רבים מן הגברים נמנעים אפילו מלחשוב על הרעיון להתאמן בפילאטיס.

הסיבה העיקרית נעוצה באופן בו לימדו אותנו שגבר צריך להיראות חזק, עם שרירים מנופחים ושלשם כך הוא צריך לבצע אימונים מסויימים, כוחניים בעיקר.

במאמר זה אני מעוניינת לבשר לכם, שכל המצב הזה עומד להשתנות. הסיבה שזה הולך להשתנות טמונה כרגיל בכאב. כמו שאנו יודעים, רק הכאב מוביל לשינוי. אותם גברים, שמעולם לא היו רואים את עצמם מגיעים לשיעור פילאטיס, מוצאים את עצמם מגיעים לרופאים, לתזונאים, או לצורך בחיפוש אחר האימון האולטימטיבי שיאפשר להם לחזק את הגוף מבלי לכאוב. זה קורה בשלב שמתחיל לכאוב להם הגב.

סטוט פילאטיס וספורט אתגרי

מאת: דניאלה מלאך. נציגה בינלאומית של ״סטוט פילאטיס״ בישראל. מומחית לשיקום.

 

בספורט האתגרי  מתבססים ומסתמכים על פעולת השרירים הפנימיים אך לא מאמנים אותם. ברגע שהאיזון בין השרירים הגדולים לעמוקים מופר באימונים עצימים, יש לתת את הדעת לאימונים ספציפיים המתמקדים בחיזוק המפרקים. תרגול חכם כמו בשיטת סטוטפילאטיס מאפשר ליהנות מהספורט ולמנוע פציעות נפוצות.

מעוניינים לנסות? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.